לעבוד במדיליין

מדיליין משקיעה משאבים ומאמצים ניכרים בהכשרה, הדרכה והשבחה של צוות העובדים. כל עובדי החברה עוברים תוכניות הכשרה מעמיקות עם קבלתם לעבודה וממשיכים לעבור הכשרות באופן שוטף. החברה מעמידה מדי שנה תקציב ייעודי ומוגדר מראש, אשר מוקדש להכשרת עובדים. היקף וסוג תכנית ההכשרה משתנה בהתאם לתפקיד. עובדי החברה המועסקים כתועמלנים או נציגים רפואיים מחויבים להיות בעלי תואר אקדמי במדעי החיים.

תוכניות ההכשרה כוללות הדרכות, ימי עיון, השתלמויות בארץ ובחו"ל וכו'. שיווקו של כל מוצר חדש כרוך בלימוד מעמיק של המוצר על תכונותיו השונות ובכלל זה שליחת עובדים ייעודיים  להשתלמויות אצל היצרן בחו"ל.

מדיליין מקפידה לשלוח את עובדיה לימי עיון מקצועיים בתחום עיסוקם או בתחומים המשיקים לתחומים אלה. במקרים מסוימים, בוחרת החברה לממן חלק משכר הלימוד לתואר שני לעובדים המועסקים בחברה מעל פרק זמן מסוים. הנהלת החברה מייחסת חשיבות רבה לקידום עובדים מתוך החברה לתפקידים בכירים יותר, על פני גיוס עובדים חדשים. למדיניות קידום העובדים של מדיליין יש יתרונות מובנים רבים כגון שימור הידע שנצבר אצל העובדים, הגברת המוטיבציה ותחושת השייכות, תהליכי השתלבות מהירים יותר והענקת אופק לקידום מקצועי.

מעוניינים להצטרף למשפחת מדיליין? למשרות פנויות ושליחת קו"ח.